SK CZ PL
Serwis
Menu
Odkazy

SPA Trenczyńskie Cieplice: Jak dojechać do Trenczyńskich Cieplic

Uzdrowisko Trenczyńskie Cieplice (słow. Trenčianske Teplice) leżą w zachodniej części Słowacji, w północno-zachodniej części Strážovských gór, w dolinie potoku Teplička, niedaleko granicy z Czechami.

Dojazd samochodem

Z Bratysławy należy jechać autostradą D1 w kierunku Trenčín, Žilina. Wyjazd na Nemšová, Dubnica, Trenčianske Teplice. Następnie należy jechać w kierunku miasta Trenčianska Teplá, na skrzyżowaniu w Trenčianskej Teplej (przed przejazdem kolejowym) należy skręcić w lewo na Trenčianske Teplice – około 6 km drogi.

Odległość od Bratysławy do Trenczyńskich Cieplic to 150 km.

Z Žiliny należy jechać drogą E50. Z drogi E50 wieżdrza się na autostradę D1 w kierunku Bratysławy wyjazd z autostrady w Nemšová, Dubnica w lewo. Następnie należy jechać w kierunku Trenčianskej Teplej. Na skrzyżowaniu in Trenčianskej Teplej przed przejazdem kolejowym należy skręcić w lewo na Trenčianske Teplice (Trenczyńskie Cieplice) – około 6 km drogi.

Dystans Žilina - Trenčianske Teplice (Trenczyńskie Cieplice) około 80 km

Dystans Košice - Trenčianske Teplice (Trenczyńskie Cieplice) okolo 300 km

Z Brna należy jechać drogą E50 w kierunku Uherské Hradište, Uherský Brod, Trenčín. Należy przkroczyć przejście graniczne w mieście Starý Hrozenkov należy jechać drogą E50 przez Trenčín, aż do Trenčianska Teplá. W Trenčianskej Teplej należy na przjeździe kolejowym skręcić w w prawo na Trenčianske Teplice.

Dojazd autobusem

Bezpośrednie autobusy jeżdżą do Trenčianske Teplice (Trenczyńskie Cieplice) z następujących miejscowości: : Bánovce n. Bebravou, Bratislava, Dubnica n. Váhom, Hlohovec, Levice, Nitra, Nová Dubnica, Nové Mesto n. Váhom, Piešťany, Trenčín, Trnava, Zlaté Moravce. Z innych miast można dojechać z przesiadkami. Szczegółowe informacje na ten teamt można znaleźć na rozkładzie jazdy www.cp.sk

Dojazd pociągiem

Należy jechać pociągiem do stacji Trencianska Teplá następnie należy przesiąść się w elektryczną kolejkę, która jedzie do Trenczyńskich Cieplic (około 5 km).

Podróż samolotem

Najbliższy port lotniczy znajduje się w Pieszczanach. Z Pieszczan należy wsiąść w pociąg w kierunku Ziliny, ewentualnie można dojechać autobusem, lub taksówką. Dystans z portu lotniczego to około 60 km. Szukaj połączeń lotniczych Bilety lotnicze

Alternatywne lotniska to Wiedeń, Bratysława lub Žilina. www.letisko.sk