SK CZ PL
Serwis
Menu
Odkazy

SPA Trenczyńskie Cieplice

Spa Trenczyńskie Cieplice

Znaleziska archeologiczne dowodzą, że miasto zostało założone pod koniec ery brązu lub na początku ery żelaza. Wody termalne były znane już prawdopodobnie przez Rzymian, którzy stacjonowali w Terczynie (Laugaritio) w 179 roku naszej ery. Pierwsze pisane dowody istnienia gorących źródeł pochodzą z 1242 roku z Łacińskiego tekstu, który odnosi się do lokalnych źródeł, które nazywały się Cieplice... więcej informacji na stronie SPA Trenczyńskie Cieplice: Historia.

 

SPA (uzdrowisko) Trenczyńskie Cieplice wykorzystuje siarczany, magnezowo-wapienne, siarkowe termalne źródła oraz siarkowo mineralny muł jako środki pomocnicze przy leczenie schorzeń. SPA ma pięć mineralnych źródeł, których temperatura waha się od 35 do 40 stopni Celsjusza. Trzy z pięciu źródeł zasilają w wodę baseny. Magnezowo-wapienna woda zawiera również siarkowodór i tlenek węgla... więcej informacji na stronie SPA Trenczyńskie Cieplice: Sposoby leczenia.

 

W Trenczyńskie Cieplice istnieje wiele możliwości zakwaterowania jak na przykład Hotel PARKHOTEL na Baračke, Hotel Flora, Hotel Most Slavy. Szczegółowy opis hoteli znajduje się na na stronie SPA Trenczyńskie Cieplice: Hotele i zakwaterowanie.

 

Trenczyńskie Cieplice są miastem, bardzo bogatym pod względem wydarzeń kulturalnych. Życie kulturalno towarzyskie kwitnie przez cały rok. Centrum kulturalnym jest Kúpeľná dvorana (komnata kuracyjna) z salą koncertową w parku uzdrowiskowym. W SPA odbywa się wiele imprez muzycznych, do najważniejszych należą: festiwal muzyki kameralnej oraz muzyczne lato. Ponadto są organizowane Koncerty kameralne, opery i operetki, programy rozrywkowe, występy zespołów ludowych lub koncerty. Ponadto są organizowane różne wystawy i pokazy firmowe... więcej informacji na temat możliwości spędzenia wolnego czasu znajduje się na stronie SPA Trenczyńskie Cieplice: Wolny czas i okolica.

 

Uzdrowisko Trenczyńskie Cieplice (słow. Trenčianske Teplice) leżą w zachodniej części Słowacji, w północno-zachodniej części Strážovských gór, w dolinie potoku Teplička, niedaleko granicy z Czechami. Można tam dojechać samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem. Szczegółowe informacje na ten temat na stronie SPA Trenczyńskie Cieplice: Dojazd do Trenczyńskich Cieplic.

 

Jeżeli macie Państwo jakieś uwagi lub propozycje współpracy związane ze stroną internetową spa.trencianske-teplice.info to prosimy o kontakt.

SPA Trenczyńskie Cieplice : Nowości

brak nowości na liście.